Čtvrtek, 28 září, 2023
aktualne
HomeFinanceJak nakoupit kryptoměny

Jak nakoupit kryptoměny

-

Pokud se nerozhodnete kryptoměnu těžit, prakticky jedinou další možnost představuje jejich nákup. Jak na to?

Pokud se nerozhodnete kryptoměnu těžit, prakticky jedinou další možnost představuje jejich nákup. Jak na to?

Jak nakoupit kryptoměny

Nákup kryptoměny oproti těžbě představuje mnohem jednodušší a spolehlivější metodu. Jak nakoupit kryptoměny?

  • nákup na burze
  • nákup ve směnárně
  • nákup v automatech
  • nákup od fyzické osoby

Kryptoměny je v současnosti už možné nakoupit i za tuzemskou měnu. Navíc se nejedná o příliš razantní investici. Naopak začít s nákupem spíše v malém měřítku odborníci spíše vyloženě doporučují.

Nákup na kryptoměnových burzách

Burza zprostředkovává obchod mezi zájemci o prodej a zájemci o nákup. Princip kryptoměnové burzy je obdobný jako například u burzy akciové. Za tuto službu si provozovatelé účtují obvykle poplatky. To bývá cca 1 %.

Na trhu působí jednak centralizované burzy jako Binance či Coinbase. Jejich nevýhodou je absence anonymity, neboť provozovatelé vyžadují ověření totožnosti. Alternativou může tak být i nákup na burzách decentralizovaných, jako je Bisq či Localbitcoins.

Nákup ve směnárnách

I kryptoměnová směnárna funguje podobně jako ta klasická. Zejména laické veřejnosti zřejmě bude tento princip bližší, neboť situaci, kdy bylo potřeba směnit měnu za jinou, ve svém životě například před dovolenou zažila řada lidí.

Pro laika jde o jednodušší řešení, mechanismy burzy nejste nuceni chápat. Směnárna ale nabízí vyšší kurzy, neboť vlastní provoz financuje z rozdílu mezi částkou, za kterou sama kryptoměnu koupila a za kterou ji prodává.

Nákup v automatu

Primárně je tato možnost určena pro Bitcoiny. Tato zařízení se nazývají BTC automaty neboli bitcoinmaty.

Nevýhodou tohoto způsobu jsou vysoké poplatky, které se pohybují mezi 9 až 12 %. Někdy se setkáte i s transakčními limity. Síť těchto automatů navíc zatím není příliš rozsáhlá a jsou hůře dostupné.

Nákup od fyzické osoby

Mimo oficiální způsoby existují zpravidla při veškerých činnostech i další metody, které stojí jaksi stranou. V případě nové digitální měny tomu není jinak. Kryptoměnu lze koupit i od fyzické osoby. S tou se stačí na odeslání jednoduše domluvit.

Nevýhodou podobného přístup je skutečnost, že zdánlivě jednoduchý způsob se vám může vymstít. Prodej kryptoměny nabízí řada uživatelů. Ne všichni ovšem mají zcela korektní úmysly.

- Advertisment -PR článek

Nejnovější články

Krása a vytříbený styl spojily finalistky soutěže krásy s vivo X80...

Vyzbrojte se do podzimního šera elegantním chytrým telefonem, který vaše kreativní ambice posune na zcela novou úroveň. Nejnovější smartphone vivo X80 Lite svým vzhledem...