Pondělí, 17 ledna, 2022
aktualne
Home Auto Moto Jak vybrat ideální auto pro vozíčkáře?

Jak vybrat ideální auto pro vozíčkáře?

-

Vyrovnat se s hendikepem je vždy poměrně těžké, ať už jej máte řadu let nebo k nešťastné události došlo nedávno. S mobilitou dnes dokážou lidem s handicapem naštěstí automobilky vyjít vstříc a znovu tak zlepšit komfort jejich života. Jak si vybrat ideální auto, které úpravy si zvolit a jak na výhodné financování naleznete v následujících řádcích.

Každý potřebuje trochu jinou pomoc, zvolte si úpravy na míru

Samozřejmě, že ne každý má to štěstí a může vůz řídit sám. Proto dnes naleznete dva typy úprav, a to pro vlastní řízení hendikepovaným nebo pro jeho převoz. Složitější je to samozřejmě v případě úpravy vozu, aby jej bylo možné řídit jen jednou rukou, ale skoro všechno je dnes možné.

Je tedy vhodné si zjistit, zda vám lékař podepíše způsobilost k řízení vozidla a pak začít hledat možnosti těchto úprav. Jestliže si zvolíte kvalitní autosalon, sám prodejce vám bude schopen jednotlivé prvky úprav vysvětlit, ale i doporučit. Samozřejmostí je pak i zkušební jízda, o kterou se nenechte ošidit. Můžete využít třeba výhodnou nabídků úpravených vozů z programu ŠKODA HANDY. Tento program automobilky ŠKODA je určen speciálně pro osoby s postižením a nabízí mnoho výhod.

Víte, že máte nárok na státní příspěvek, ale jak o něj požádat?

Pro příspěvek na přestavbu a pořízení automobilu má nárok každý hendikepovaný, výše příspěvku je pak dána příjmem rodiny. Maximální výše příspěvku činí 200 000 Kč jednou za 7 let, přičemž platí, že přestavovaný nebo kupovaný vůz nesmí být starší pěti let. Není výjimkou, že vám s vyřízením žádosti o tento příspěvek pomůže přímo zvolený autosalon. Stačí jen vybírat s rozvahou a podle kvality služeb.

A co financování vozu?

I v oblasti financování vozu vám pak může prodejce nabídnout velice výhodnou sazbu financování. Počítejte však s možností, že bude potřebná akontace. Pro hendikepované má řada finančních institucí nachystané velmi výhodné finanční produkty, které nabízejí nižší úrokové sazby. Ptejte se tak na financování klidně u více institucí. Nezapomeňte na možnost, že v rámci produktu od daného autosalonu můžete mít v rámci měsíční splátky i velmi výhodné pojištění nejen pro případ nehody či krádeže.

Tím však služby prvotřídních autosalonů nekončí

Při nákupu nového vozu se rozhodně informujte na záruku mobility a dojezdovou vzdálenost do autorizovaného nebo smluvního servisu. Případně i na poskytnutí náhradního vozu nebo odvozu do místa bydliště. Samozřejmě, že si připlatíte, ale poplatek nemusí být příliš vysoký a vám dopřeje klid na vašich cestách, ať už vás zavedou kamkoliv.

- Advertisment -PR článek

Nejnovější články

Děláte to i vy? 4 znaky, že podvědomě odmítáte lásku ve...

Jste uzavřená a emocionální nepřístupná, vaše slova a činy se liší? Zbystřete pozornost a přemýšlejte, kam v životě i lásce směřujete … Pravá láska se...