Úterý, 18 ledna, 2022
aktualne
Home Finance Nedoplatky za elektřinu Čechům vyletěli. Dá se to řešit?

Nedoplatky za elektřinu Čechům vyletěli. Dá se to řešit?

-

Home office zvýšil spotřebu elektřiny.
Zavřené školky, online výuka, home office. Přesun dětí a jejich pracujících rodičů ze škol a kanceláří do domácího prostředí v souvislosti s pandemií Covidu-19 se podepisuje pod výše faktury za elektřinu.

A očekávat se dají i vyšší nedoplatky za vodu či topení.

Vyúčtování za elektřinu za uplynulý rok dostává část majitelů domů a bytů během těchto dní. Vyúčtování za byt, ve kterém správci vypořádávají spotřebu vody a topení, přichází zpravidla do května.

Co s vyšším doplatkem

Východoslovenská energetika loni zaznamenala zhruba desetiprocentní růst dodávky elektřiny do domácnosti. Podle mluvčí distribuční společnosti Kateřiny Sulíkovej se průměrná výška nedoplatku pohybuje od 30 do 40 eur za rok.

O něco méně výrazné zvýšení spotřeby oproti „běžnému stavu“ – o tři procenta – zaznamenala i Stredoslovenská energetika. Jak dodává jí mluvčí Michaela Krivá, je možné, že domácnosti, u kterých již proběhl odpočet, dostali nové – zvýšené – zálohové platby na další období.

- Advertisment -PR článek

Nejnovější články

Děláte to i vy? 4 znaky, že podvědomě odmítáte lásku ve...

Jste uzavřená a emocionální nepřístupná, vaše slova a činy se liší? Zbystřete pozornost a přemýšlejte, kam v životě i lásce směřujete … Pravá láska se...