Úterý, 18 ledna, 2022
aktualne
Home Finance Zvětšování kapacit a enormní růst. Pandemie je pro ně zlatá éra

Zvětšování kapacit a enormní růst. Pandemie je pro ně zlatá éra

-

Změnil se způsob platby i dopravy.

Strach z velké koncentrace lidí, ale i zavřené kamenné prodejny. Pandemie covidu-19 a opatření k zastavení jejího šíření loni akcelerovaly růst internetového prodeje. Tento rok začal stejně, obchodníci říkají, že trendy, které byly na trhu vidět, se zrychlily.

Koupit si knihu, žehličku nebo telefon přes internet nebyl pro mnoho lidí problém ani v minulosti. Avšak koupě čerstvého masa, matrace nebo toaletního papíru v e-shopu ještě donedávna vyvolávala mírně rozpaky a odhodlali se na to pouze ti najskalnejší fanoušci e-commerce.

Po minulém roce to již neplatí. Nakupovat přes internet ultraširoký sortiment zboží se v časech karantény a lockdownu rozhodlo mnohem více lidí. Nástup home office si vyžádal vybavit domácí kanceláře, zavřeno holičství přinesly poptávka po stříhacích strojků a domácí vaření zase zvýšilo prodej kuchyňských pomocníků.

extrémní růst
Velcí internetoví obchodníci z přesunu na internet vytěžili, co se dalo. Loňský rok proto označují jako úspěšný rok. „Vzrostl počet zákazníků, kteří na našem e-shopu nakupují opakovaně. O tři sta procent se zvýšil podíl těch, kteří během uplynulého roku nakoupili tri- a vícekrát,“ uvádí například obchodní ředitel Datartu Vladimír Sušil.

- Advertisment -PR článek

Nejnovější články

Děláte to i vy? 4 znaky, že podvědomě odmítáte lásku ve...

Jste uzavřená a emocionální nepřístupná, vaše slova a činy se liší? Zbystřete pozornost a přemýšlejte, kam v životě i lásce směřujete … Pravá láska se...